اخبار

بیشتر افراد رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

بیشتر افراد رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: پوشش خدمات کم برخوردار از منطقه هرندی تهران با پوشش ۲۰ هزار نفری انجام شده و هدف، پوشش ۴۳ منطقه تهران است.

بیشتر افراد رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

باشگاه خبرنگاران جوان – محمدمهدی ناصحی گفت: ۲۲۰ منطقه کم برخوردار در سراسر کشور وجود دارند که از این تعداد برخی از استان ها مثل کرمان و اصفهان تحت پوشش خدمات مناطق کم برخوردار هستند.

طبق بیانات رهبر انقلاب درباره پوشش هزینه های ناباروری، تمامی سازمان های بیمه گر باید با موسسات و مراکز درمان ناباروری قراردادی را اخذ کنند. بنا بر قانون جامعه ناباروری که از مشکلات رنج می‌برند، باید چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی نشان دار شوند.

ناصحی گفت: سازمان بیمه سلامت تلاش کرده است بیماران اوتیسم نیز تعرفه دولتی برای دریافت خدمات بگیرند. حدود یک سوم معلولین به این مراکز مراجعه کرده اند؛ اما خانواده این بیماران باید توجه داشته باشند در ۶۰ روز اول بیماری یا همان گلدن تایم باید از خدمات استفاده کرد. در بخش نسخه الکترونیک، بیمه سلامت مجری اولیه این موضوع نیست. این فعالیت بزرگ ملی طی ۱۶ سال انجام نشد؛ اما حالا این موضوع در اغلب بیمارستان ها و مراکز دولتی انجام می‌شود. تنها بخش کوچکی متصل نشده اند. البته در سایر بیمه های پایه، بیمه تکمیلی همچنان در اتصال با مشکل رو به رو است.

این در حالی است که مراکز باید از سال قبل به صورت کامل تحت پوشش این طرح قرار می‌گرفتند.

نظام پزشکی به عنوان یکی از متولیان طرح نسخه نویسی الکترونیکی باید تمام پزشکان را بسیج کند تا امضای دیجیتال داشته باشند. ۵۰ هزار نفر در نظام پزشکی امضای دیجیتال دارند؛ اما برخی از پزشکان از این سامانه استفاده نمی‌کنند.

به پزشکان تا اول اردیبهشت فرصت داده شد تا به سامانه نسخه الکترونیکی متصل شوند. پزشکانی که مسن هستند، می‌توانند از افرادی برای نوشتن نسخه الکترونیک کمک بگیرند .

طرح نسخه الکترونیک در استان های همدان و گلستان ۱۰۰ درصد انجام شده و استان های تهران و خراسان رضوی به رشد خوبی رسیده اند؛ اما اتصال آن ها زیر ۹۰ درصد است.

طبق آخرین آمار حدود ۱۶۸ هزار تعداد نسخه الکترونیکی روزانه صادر شده است و از این تعداد رسیدگی به ۱۰۸ هزار نسخه به صورت تمام الکترونیک انجام شده است. در دی بالاتر از ۶ میلیون ۵۰۰ هزار نسخه در داروخانه یا تصویربرداری ها پیچیده شده است.

او گفت: اگر داروها دارای اصالت باشند، به کشورهای دیگر قاچاق نمی شوند. این که در یک استان دارو دپو شود و در یک استان دیگر همان دارو یافت نشود، یعنی نظام سلامت ما ایراد دارد.

انتهای پیام/

منبع خبر

بیشتر افراد رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند
www.yjc.news

مطالب مرتبط

ماسک تنفسی بوفالو مدل سه بعدی 5 لایه بسته 25 عددی

علت خستگی ناشی از کووید طولانی

وضعیت پایدار جسمانی محمد کاسبی/ خطر رفع شده است

از وید موی آخرین پیام سعید تقی زاده ناصرانی کارمند بانک در گیلان که بر اثر کرونا فوت کرد را مشاهده نمایید

چرایی وقوع ریزگردهایی که مهمان آسمان ایران می شوند/ بلا‌هایی که ریزگرد‌ها بر سر سلامت مردم می‌آورد

سفر به قیمت جان

دانلود رایگان فیلم توصیه های جلوگیری از ابتلا به کرونا – دکتر مسعود مردانی از سایت وید موی

از سراسر وب

ارتباط کووید ۱۹ با بیماری‌های شناختی مشخص شد

لقاح مصنوعی و آزمایشگاهی و IVF

سریال کره ای بخش قلب چند قسمت است + ساعت پخش و تکرار از شبکه تماشا

پاسخ تند وزیر بهداشت به منتقدان مدیریت کرونا

بیماران قلبی واکسن کرونا بزنند؟

یک ویدیو دیگر حرف های تلخ متخصص عفونی بیمارستان کامکار قم بعد از فوت بیمار مبتلا به کرونا از زد تون

تفاوت کرونا با سرماخوردگی و آنفولانزا (ویدیو جدید)

دانلود بازی کم حجم Doctor Life Be a Doctor برای PC

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا